Billedet på sidehoved
  • Ådalskolen, Fangel Friskole
image
Billedet på sidehoved
  • Ådalskolen, Fangel Friskole

Aktivitetskalender

Visning:
Forrige Næste
Uge 35
onsdag, 01-09-2021
09:00-12:00 Tur til Flakhaven - 1.-5. kl. 01, 02, 03, 04, 05 KK
17:00-18:15 BIF - Drengene
18:30-19:30 BIF - Zumba Gold
torsdag, 02-09-2021
16:30-17:30 BIF - Parkour forældre/barn
17:30-19:00 BIF - Bellinge Juniorhold
19:00-20:00 BIF - Parkour
20:00-22:00 BIF - Queens and Knights
fredag, 03-09-2021
- Venskabsvennerne/0 kl/5 kl. 00, 05 CB, KP
Uge 36
mandag, 06-09-2021
16:30-18:30 BIF - X-tra spring for piger og drenge
18:45-20:00 BIF - Power-holdet
tirsdag, 07-09-2021
08:00-15:00 Erhvervsintroducerende dag for 8. klasser (Skills, UUO) 08 LC, LB
16:30-17:45 BIF - seje tøser
17:45-19:00 BIF - Seje piger
19:15-20:30 BIF - Mix-Motion
onsdag, 08-09-2021
17:00-18:15 BIF - Drengene
18:30-19:30 BIF - Zumba Gold
torsdag, 09-09-2021
16:30-17:30 BIF - Parkour forældre/barn
17:30-19:00 BIF - Bellinge Juniorhold
19:00-20:00 BIF - Parkour
20:00-22:00 BIF - Queens and Knights
søndag, 12-09-2021
- Konfirmation i Bellinge Kirke - 8. kl. (7. kl. fra sidste år) 08
Uge 37
mandag, 13-09-2021
16:30-18:30 BIF - X-tra spring for piger og drenge
18:45-20:00 BIF - Power-holdet
tirsdag, 14-09-2021
16:30-17:45 BIF - seje tøser
17:45-19:00 BIF - Seje piger
19:15-20:30 BIF - Mix-Motion
onsdag, 15-09-2021
17:00-18:15 BIF - Drengene
18:30-19:30 BIF - Zumba Gold
torsdag, 16-09-2021
16:30-17:30 BIF - Parkour forældre/barn
17:30-19:00 BIF - Bellinge Juniorhold
19:00-20:00 BIF - Parkour
20:00-22:00 BIF - Queens and Knights
fredag, 17-09-2021
16:30-22:00 Velkomstfest for nye 0. kl. 00 MP, LB
Uge 38
mandag, 20-09-2021
08:30-13:30 Skolefodbold - elever fra 7+8+9. kl. 07, 08, 09 BT
16:30-18:30 BIF - X-tra spring for piger og drenge
18:45-20:00 BIF - Power-holdet
tirsdag, 21-09-2021
08:30-13:30 Skolefodbold - elever fra 7+8+9. kl. 07, 08, 09 BT
16:30-17:45 BIF - seje tøser
17:45-19:00 BIF - Seje piger
19:15-20:30 BIF - Mix-Motion
onsdag, 22-09-2021
- 8.kl. overlevelsestur 08 LC, MS
17:00-18:15 BIF - Drengene
18:30-19:30 BIF - Zumba Gold
torsdag, 23-09-2021
- 8.kl. overlevelsestur 08 LC, MS
08:15-09:00 FLYTTES - Fotografering - opsamling 00, 01, 02, 03, 04, 05, 07, 08, 09, 6A, 6B
16:30-17:30 BIF - Parkour forældre/barn
17:30-19:00 BIF - Bellinge Juniorhold
19:00-20:00 BIF - Parkour
20:00-22:00 BIF - Queens and Knights
fredag, 24-09-2021
- 8.kl. overlevelsestur 08 LC, MS
Uge 39
mandag, 27-09-2021
16:30-18:30 BIF - X-tra spring for piger og drenge
18:45-20:00 BIF - Power-holdet
tirsdag, 28-09-2021
16:30-17:45 BIF - seje tøser
17:45-19:00 BIF - Seje piger
19:15-20:30 BIF - Mix-Motion
onsdag, 29-09-2021
17:00-18:15 BIF - Drengene
18:30-19:30 BIF - Zumba Gold
torsdag, 30-09-2021
16:30-17:30 BIF - Parkour forældre/barn
17:30-19:00 BIF - Bellinge Juniorhold
19:00-20:00 BIF - Parkour
20:00-22:00 BIF - Queens and Knights