Billedet på sidehoved
  • Ådalskolen, Fangel Friskole
image
Billedet på sidehoved
  • Ådalskolen, Fangel Friskole

Aktivitetskalender

Visning:
Forrige Næste
Uge 44
fredag, 01-11-2019
16:30-17:45 BIF - X-tra spring
Uge 45
mandag, 04-11-2019
- 9. kl. terminsprøver 09
13:30-16:00 Frittershow 2019 00, 01, 02, 03, 4A, 4B BUS, LIK, LLC, MIA, MNS, SDH
17:00-18:15 BIF - drengene
18:45-20:00 BIF - Power-holdet
tirsdag, 05-11-2019
- 9. kl. terminsprøver 09
16:30-17:45 BIF - seje tøser
17:45-19:00 BIF - seje piger
19:15-20:30 BIF - Mix-Motion
onsdag, 06-11-2019
- 9. kl. terminsprøver 09
08:00-16:00 bh.klasseledernes dag- KP 00 KP
14:00-18:00 Skole-hjem samtaler 6. kl. Elever deltager 06 MB, MJ
16:30-17:30 BIF - Tumlingeholdet
18:00-19:00 BIF - Zumba Gold
torsdag, 07-11-2019
- 9. kl. terminsprøver 09
08:00-16:00 Netværksdag på UCL - praktikvejleder BUS
14:00-18:00 Skole-hjem samtaler 6. kl. Elever deltager 06 MB, MJ
16:00-18:00 Åben skole 00, 01, 02, 03, 05, 06, 07, 08, 09, 4A, 4B BB, LB
16:30-17:25 BIF - Seje drenge
17:30-19:00 BIF - Bellinge Juniorhold
fredag, 08-11-2019
- 9. kl. terminsprøver 09
16:30-17:45 BIF - X-tra spring
Uge 46
mandag, 11-11-2019
13:30-16:00 Frittershow 2019 00, 01, 02, 03, 4A, 4B BUS, LIK, LLC, MIA, MNS, SDH
17:00-18:15 BIF - drengene
18:45-20:00 BIF - Power-holdet
tirsdag, 12-11-2019
16:30-17:45 BIF - seje tøser
17:45-19:00 BIF - seje piger
19:15-20:30 BIF - Mix-Motion
onsdag, 13-11-2019
15:00-21:00 Værkstedsaften BB, BT, BUS, CB, GL, HDJ, JH, KK, KP, LB, LIK, LLC, MB, MD, MH, MIA, MJ, MNS, MP, MR, MS, SR, SP
16:30-17:30 AFLYST - BIF - Tumlingeholdet
18:00-19:00 AFLYST - BIF - Zumba Gold
torsdag, 14-11-2019
10:05-13:35 Foredrag og spil om Verdensmålene i 5., 6. og 7. klasse 05, 06, 07 JH, MB, SP
12:00-14:30 Uddannelsesmesse 8. kl. 08 MH
16:30-17:25 BIF - Seje drenge
17:30-19:00 BIF - Bellinge Juniorhold
fredag, 15-11-2019
08:10-14:00 Semifinale i Skills 08 MH
16:30-17:45 BIF - X-tra spring
Uge 47
mandag, 18-11-2019
13:30-16:00 Frittershow 2019 00, 01, 02, 03, 4A, 4B BUS, LIK, LLC, MIA, MNS, SDH
17:00-18:15 BIF - drengene
18:45-20:00 BIF - Power-holdet
tirsdag, 19-11-2019
14:40-18:00 Skolehjemsamtaler 05
16:30-17:45 BIF - seje tøser
17:45-19:00 BIF - seje piger
19:15-20:30 BIF - Mix-Motion
onsdag, 20-11-2019
14:00-17:40 Skolehjemsamtaler 05
16:30-17:30 BIF - Tumlingeholdet
18:00-19:00 BIF - Zumba Gold
torsdag, 21-11-2019
16:30-17:25 AFLYST - BIF - Seje drenge
17:30-19:00 AFLYST - BIF - Bellinge Juniorhold
fredag, 22-11-2019
16:30-17:45 AFLYST - BIF - X-tra spring
Uge 48
mandag, 25-11-2019
17:00-18:15 BIF - drengene
18:45-20:00 BIF - Power-holdet
tirsdag, 26-11-2019
08:15-12:00 BT og MP med 9. kl. på Biogasanlæg 09 BT, MP
13:00-13:30 Opfølgningsmøde vedr. Ulandskalender 00, 01, 02, 03 CB, KP, MR, MS
16:30-17:45 BIF - seje tøser
17:45-19:00 BIF - seje piger
19:15-20:30 BIF - Mix-Motion
onsdag, 27-11-2019
16:30-17:30 BIF - Tumlingeholdet
18:00-19:00 BIF - Zumba Gold
torsdag, 28-11-2019
16:30-17:25 BIF - Seje drenge
17:30-19:00 BIF - Bellinge Juniorhold
fredag, 29-11-2019
16:30-17:45 BIF - X-tra spring