Billedet på sidehoved
  • Ådalskolen, Fangel Friskole
image
Billedet på sidehoved
  • Ådalskolen, Fangel Friskole

Aktivitetskalender

Visning:
Forrige Næste
Uge 36
mandag, 02-09-2019
- Kampagnen "Alle Børn Cykler" starter 00, 01, 02, 03, 05, 06, 07, 08, 09, 4A, 4B
17:00-18:15 BIF - drengene
18:45-20:00 BIF - Power-holdet
tirsdag, 03-09-2019
16:30-17:45 BIF - seje tøser
17:45-19:00 BIF - seje piger
19:15-20:30 BIF - Mix-Motion
onsdag, 04-09-2019
16:30-17:30 BIF - Tumlingeholdet
18:00-19:00 BIF - Zumba Gold
18:30-21:00 Forældremøde 3, 4a, 4b, 5. kl. - først bibliotek, derefter klasserne 03, 05, 4A, 4B GL, JH, MP, MR, BB, LB
torsdag, 05-09-2019
16:30-17:25 BIF - Seje drenge
17:30-19:00 BIF - Bellinge Juniorhold
17:30-20:15 Grill-aften i SFO'en 00, 01, 02, 03, 4A, 4B BUS, LIK, LLC, MIA, MNS, SDH
fredag, 06-09-2019
16:30-17:45 BIF - X-tra spring
lørdag, 07-09-2019
11:00-14:00 Ådalskolens Skoleudflugt 00, 01, 02, 03, 05, 06, 07, 08, 09, 4A, 4B BB, BJ, BT, BUS, CB, CN, GL, HDJ, JH, KK, KP, LB, LIK, LJ, LLC, LOJ, ANL, MB, MD, MH, MIA, MJ, MNS, MP, MR, MS, RN, SDH, SK, SR
Uge 37
mandag, 09-09-2019
08:00-15:00 Knud: Programering med det nye Scratch 3.0 KK
13:30-16:00 "Aqua" tema 00, 01, 02, 03, 4A, 4B BUS, LLC, LIK, MIA, MNS, SDH
17:00-18:15 BIF - drengene
18:45-20:00 BIF - Power-holdet
tirsdag, 10-09-2019
08:00-14:00 8. kl. cykelturnering 08 BT, CB
16:30-17:45 BIF - seje tøser
17:45-19:00 BIF - seje piger
18:30-21:00 Forældremøde 2, 6, 8, 9. kl. - først bibliotek, derefter klasserne 02, 06, 08, 09 MH, MJ, MS, SR, BB, LB
19:15-20:30 BIF - Mix-Motion
onsdag, 11-09-2019
16:30-17:30 BIF - Tumlingeholdet
18:00-19:00 BIF - Zumba Gold
torsdag, 12-09-2019
16:30-17:25 BIF - Seje drenge
17:30-19:00 BIF - Bellinge Juniorhold
fredag, 13-09-2019
- Kampagnen "Alle Børn Cykler" slutter 00, 01, 02, 03, 05, 06, 07, 08, 09, 4A, 4B
16:30-17:45 BIF - X-tra spring
Uge 38
mandag, 16-09-2019
13:30-16:00 "Aqua" tema 00, 01, 02, 03, 4A, 4B BUS, LIK, LLC, MIA, MNS, SDH
17:00-18:15 BIF - drengene
18:45-20:00 BIF - Power-holdet
tirsdag, 17-09-2019
16:30-17:45 BIF - seje tøser
17:45-19:00 BIF - seje piger
19:15-20:30 BIF - Mix-Motion
onsdag, 18-09-2019
08:00-15:30 KK Domsmand Byretten KK
10:05-11:35 5. kl. og 0. kl. på woop-tur til den "Hemmelige skov". Husk regntøj og gummistøvler 00, 05 KP, MB
16:30-17:30 BIF - Tumlingeholdet
18:00-19:00 BIF - Zumba Gold
torsdag, 19-09-2019
08:00-16:00 Erhvervsintroducerende dag for 8. klasser 08 MH
16:30-17:25 BIF - Seje drenge
17:30-19:00 BIF - Bellinge Juniorhold
fredag, 20-09-2019
16:30-17:45 BIF - X-tra spring
Uge 39
mandag, 23-09-2019
13:30-16:00 "Aqua" tema 00, 01, 02, 03, 4A, 4B BUS, LLC, LIK, MIA, MNS, SDH
17:00-18:15 BIF - drengene
18:45-20:00 BIF - Power-holdet
tirsdag, 24-09-2019
16:30-17:45 BIF - seje tøser
17:45-19:00 BIF - seje piger
19:15-20:30 BIF - Mix-Motion
onsdag, 25-09-2019
08:00-16:00 kursus opdagende skrivning i 0 kl 00 KP
16:30-17:30 BIF - Tumlingeholdet
18:00-19:00 BIF - Zumba Gold
torsdag, 26-09-2019
16:30-17:25 BIF - Seje drenge
17:30-19:00 BIF - Bellinge Juniorhold
fredag, 27-09-2019
14:00-16:00 ForældreCafé i SFO'en 00, 01, 02, 03, 4A, 4B BUS, LIK, LLC, MNS, MIA, SDH
16:30-17:45 AFLYST - BIF - X-tra spring
16:30-22:00 Velkomstfest for nye 0. kl. 00 KP
Uge 40
mandag, 30-09-2019
17:00-18:15 BIF - drengene
18:45-20:00 BIF - Power-holdet