Billedet på sidehoved
  • Ådalskolen, Fangel Friskole
image
Billedet på sidehoved
  • Ådalskolen, Fangel Friskole

Aktivitetskalender

Visning:
Forrige Næste
Uge 18
mandag, 03-05-2021
09:00-12:30 FP9 Dansk, skriftlig fremstilling 09 MH, LB
17:00-18:45 BIF - X-tra spring
18:45-20:00 BIF - Power-holdet
tirsdag, 04-05-2021
09:00-10:00 FP9 Matematik uden hjælpemidler 09 SP, LB
10:00-13:00 FP9 Matematik med hjælpemidler 09 SP, LB
16:30-17:45 BIF - seje tøser
17:45-19:00 BIF - seje piger
19:15-20:30 BIF - Mix-Motion
onsdag, 05-05-2021
09:00-10:00 FP9 Dansk, retskrivning 09 MH, LB
10:00-10:30 FP9 Dansk, læsning 09 MH, LB
12:05-12:50 Spirekor i Rødhætte 2. kl.(aflyst) 02
18:30-19:00 BIF - Zumba Gold
torsdag, 06-05-2021
16:30-17:30 BIF Parkour Forældre/barn
17:30-19:00 BIF Juniorhold
19:00-20:00 BIF Parkour
20:00-21:45 BIF Queens and Knights
Uge 19
mandag, 10-05-2021
08:00-15:00 3. kl. i Jernalderlandsbyen 03 MP, MS
08:00-23:55 AFLYST - 3. kl. lejrskole 03 MP, MS
17:00-18:45 BIF - X-tra spring
18:45-20:00 BIF - Power-holdet
tirsdag, 11-05-2021
16:30-17:45 BIF - seje tøser
17:45-19:00 BIF - seje piger
19:15-20:30 BIF - Mix-Motion
onsdag, 12-05-2021
12:05-12:50 Spirekor i Rødhætte 2. kl.(aflyst) 02
18:30-19:00 BIF - Zumba Gold
Uge 20
mandag, 17-05-2021
17:00-18:45 BIF - X-tra spring
18:45-20:00 BIF - Power-holdet
tirsdag, 18-05-2021
16:30-17:45 BIF - seje tøser
17:45-19:00 BIF - seje piger
19:15-20:30 BIF - Mix-Motion
onsdag, 19-05-2021
12:05-12:50 Spirekor i Rødhætte 2. kl.(aflyst) 02
18:30-19:00 BIF - Zumba Gold
torsdag, 20-05-2021
08:00-15:15 Lejrskole 0. kl.- Bustur til Svannike Naturlegeplads 00 KP, LIK
16:30-17:30 BIF Parkour Forældre/barn
17:30-19:00 BIF Juniorhold
19:00-20:00 BIF Parkour
20:00-21:45 BIF Queens and Knights
fredag, 21-05-2021
- Lejrskoledag med 0 klasse Bålhytte og kunst 00 KP
08:00-12:00 lille lejrskole for 0 klasse BÅL og KUNST 00 KP, LNT
Uge 21
tirsdag, 25-05-2021
16:30-17:45 BIF - seje tøser
17:45-19:00 BIF - seje piger
19:15-20:30 BIF - Mix-Motion
onsdag, 26-05-2021
08:00-18:00 Endagstur til Kongernes Jelling - 4. kl. 04 CB, MR
12:05-12:50 Spirekor i Rødhætte 2. kl.(aflyst) 02
18:30-19:00 AFLYST - BIF - Zumba Gold
19:00-21:00 Generalforsamling Ådalskolen 0, 00, 01, 02, 03, 04, 06, 07, 08, 09, 5A, 5B AKG, ASJ, BB, BJ, BT, BUS, CAJ, CB, CN, GL, HDJ, JAN, JH, KK, KP, LB, LIK, LK, LNT, LOJ, MD, MH, MJ, MJL, MNS, MP, MR, MS, RIK, RN, SK, SP, SR, SSO
torsdag, 27-05-2021
16:30-17:30 BIF Parkour Forældre/barn
17:30-19:00 BIF Juniorhold
19:00-20:00 BIF Parkour
20:00-21:45 BIF Queens and Knights
Uge 22
mandag, 31-05-2021
14:30-18:10 Skole-hjem samtaler 4. kl. 04 CB, MR
17:00-18:45 BIF - X-tra spring
18:45-20:00 BIF - Power-holdet